3.2.1 Putovní výstavy fotografií – projekt ukončen v roce 2014

Putovní výstava fotek „Děti ulice“ má za úkol seznámit návštěvníky s životem na ulici v keňských slumech. Výstavy probíhají již od roku 2008. Fotografie nafotil fotograf Tomáš Kroulík, který žil několik dní s dětmi na ulici v nairobských slumech a získal si jejich důvěru. Fotky navštívili mnoho míst především v Praze. Na konci roku 2012 se zorganizovala nová výstava „Kontrasty Afriky“, která kombinuje fotky dětí žijících na ulici společně s pozitivně laděnými fotografiemi zobrazujícími venkov Keni. Fotografie keňského venkova nafotil Karel Mezihorák. Výstava fotografií je součástí osvětového programu v České republice.

V případě zájmu o tuto výstavu nás kontaktujte, email: info@fair-ngo.eu. Parametry: 20 – 25 fotografií 45×30 cm a 3 fotografie 60×40 cm.

Ukázka fotografií z cyklu „Děti ulice“
Ukázka fotografií doplňující sérii „Kontrasty Afriky“

Některá z míst, kde již výstava proběhla:
Kavárna U Kunštátů, Praha (duben 2013)
Dne 4. 4. 2013 se konal Africký večer, jehož součástí byl křest knihy Karibu Keňa, v kavárně U Kunštátů. Tuto akci pořádanou Fair, o. s. doplnily vystavené fotografie „Kontrasty Afriky“. Během večera, který moderovala Lenka Pastorčáková z TV Prima, se vystřídalo několik hostů. Hlavním hostem večera byla herečka Nela Boudová, která přečetla ukázku z knihy Karibu Keňa a podělila se o několik zážitků z Afriky. Dalšími kmotrami knihy byly moderátorka zpráv TV Prima Sandra Parmová a modelka Ndeshi Nangolo. Vyprávění o knize a Africe zpestřili divadlo Fígl africkou pohádkou O pavoukovi a mouše, zpěvačka Madalena Joao zaspíváním písničky naživo a zahrálo bubenické duo Jakuba Žaluda. Za neziskové organizace vystoupila Magdalena Duřtová z Fair, o. s. a Renata Rokůsková ze Shine Bean, které představily organizace a jejich projekty. Dalšími hosty byli scénáristka Markéta Dočekalová, programová ředitelka Knižního Klubu Helena Čudová a cestovatel Mart Eslem. K závěru večera Hana Hindráková přečetla další ukázku z knihy Karibu Keňa a společně s kmotrami pokřtily knihu. Během akce byl k dispozici náš prodejní stánek s keňskými výrobky a ochutnávka afrických jídel.

Prev-Centrum, Praha (listopad 2012)
Dne 7. 11. 2012 od 18:00 se v Prev-Centru na Praze 6 konala vernisáž putovní výstavy fotografií StreetKids of Kenya (Děti ulice, Keňa). Na vernisáži promluvil ředitel Prev-Centra Mgr. Počarovský a radní za Prahu 6 Ondřej Balatka. V rámci doprovodného programu zahrálo divadlo Fígl africkou pohádku, bylo k dispozici občerstvení a možnost zakoupit keňské výrobky. Výstava potrvá až do konce ledna

Studio Rubín, Praha (říjen, 2012)
V úterý 4.9.12 se uskutečnila v pražském Rubínu vernisáž putovní výstavy StreetKids of Kenya. Večer zahájil náš patron Jaroslav Šmíd, o neziskové organizaci Fair, o. s. promluvil Karel Mezihorák a večer doprovodilo divadlo Fígl africkou pohádkou Pavouk a moucha. Během akce prodávala africké výrobky naše česká partnerská organizace Shine-bean.

Divadlo v Třeboni (srpen 2010)

Luft kinoklub, Lysá nad Labem (květen 2010)
Výstava „Za zdí“ se uskutečnila ve spolupráci s organizací Artists4children. Ivan Hlas se svojí kapelou hudebně doprovodili vernisáž.

Výstavní síň Senátu, Praha (březen 2010)
Vernisáž se konala 11.3. na nádvoří Senátu ČR. Výstavu zaštítil senátor pan Jermář.

Galerie Hippo, Trutnov (únor 2010)

Therapy cafe, Praha (prosinec 2009)
Vernisáže v Praze v restauraci Therapy 22. 12. 2009 se zúčastnilo cca 60 lidí. Lidé byli uvítání africkou pohádkou, kterou zahrála naše členka Magda Duřtová spolu se svým manželem. Tomáš Kroulík zodpověděl otázky Boba Klepla ohledně vzniku fotografií dětí ulice, Karel Mezihorák představil neziskovou organizaci Fair, o. s. a nakonec měla krátký proslov velvyslankyně ČR v Keni paní Margita Fuchsová. Následovala přednáška o Keni. Děkujeme všem za účast, zejména paní velvyslankyni a Bobu Kleplovi.

Klub Újezd (Říjen 2009)

CK Karavanseraj, Praha (květen 2009)

Orlické muzeum, Choceň (únor 2009)

Klub cestovatelů, Brno (leden 2009)

Galerie Naivní anděl, Kolín (červen 2008)


%d blogerům se to líbí: