3.2.1 Přednášky

Cílem našich přenášek je přiblížit lidem v České republice Afriku takovou, jaká je doopravdy. Součástí je promítání fotografií a vyprávění našich spolupracovníků, kteří již podnikli několik cest do africké Keni.

V případě zájmu o přednášku, prosím, kontaktujte Hanu Hindrákovou, email: hana.hindrakova@fair-ngo.eu.

Z přednášek nabízíme:

1.     Keňa očima dobrovolníka

 

Tato přednáška přibližuje Keňu očima dobrovolníka a ukazuje zemi z různých úhlů pohledu. Keňa nejsou jen krásné pláže v Mombase a chvějící se palmy v teplém mořském větru. Více než polovina obyvatel žije pod hranicí chudoby. Přednáška je doplňována videem a fotografiemi.

 

2.     Děti ulice v Keni

 

Děti ulice se v Keni stávají v současnosti velmi aktuálním tématem, protože v posledních letech došlo k jejich alarmujícímu nárůstu. Přednáška se věnuje této problematice, definuje typy dětí ulice a možnosti řešení jejich nelehké situace. Povídání je doprovázeno promítáním fotografií.

 

3.     Chudinské čtvrti světa

 

Za poslední dobu došlo v rozvojových zemích k rychlému nárůstu obyvatel žijících v chudinských čtvrtích za nelidských podmínek. Očekává se, že do třiceti let se počet těchto lidí zdvojnásobí. Přednáška uvádí do problematiky chudinských čtvrtí, seznamuje posluchače s největšími chudinskými čtvrtmi světa a ukazuje možnosti řešení.

 

 

4.     Migrace z venkova do měst v Keni

 

Více jak sedmdesát procent obyvatel hlavního keňského města Nairobi žije v chudinských čtvrtích. Slumy v Nairobi se rozrůstají mimo jiné kvůli migraci venkovských obyvatel, pro které město představuje lepší život v důsledku nedostatečného množství informací. Přednáška popisuje důvody migrace z venkova do měst, ukazuje největší nairobské slumy a seznamuje s alternativami pro venkovské obyvatele.

 

Některá z míst, kde již přednášky proběhly:

Příležitostné přednášky na Vysoké škole ekonomické, Praha

20.1.2014 Jindřišská věž, Praha
30.9.2013 Střední zdravotnická škola, Trutnov
10.12.2012 Domov důchodců, Trutnov
30.11.2012 Seminář pro učitele – kongresové centrum Floret, Průhonice
28.4.2010 Beseda v Senátu ČR
1.2.2010 Kino Vesmír, Trutnov
22.12.2009 Therapy cafe, Praha
11.6.2009 ZŠ Bohumila Hrabala, Praha
26.1.2009 Klub cestovatelů Karavanseraj, Praha

%d blogerům se to líbí: