3.2.3 Watoto kwa watoto

Projekt Watoto kwa watoto, v českém překladu ze svahilštiny Děti dětem, propojuje keňské a české školáky. První vzájemná spolupráce se datuje do začátku roku 2009.

Evropská a africká kultura jsou velmi rozdílné a proto si projekt Děti dětem klade za cíl obě kultury přiblížit dětskému světu. Školáci vyjadřují své zkušenosti, myšlenky, pocity, přání a životy v nejrůznějších podobách – kresby, malby, dopisy, vyprávění, fotografie, umělecké předměty, a všechny jejich výtvory se poté vyměňují napříč kontinenty.

Děti se svého úkolu vždy chopí s velkou radostí a nadšením. Potom už je zcela na nich a jejich fantazii, jak dané téma pojmou a jak ho vyjádří.

Do projektu jsou nyní v České republice zapojeny dvě základní školy.

Rok 2012 byl z našeho pohledu úspěšný, neboť jsme projekt rozšířili o dvě české základní školy a o nová centra na keňské straně. Projekt u nás koordinují Petra a Andrea, v Africe má projekt na starosti Paul a Denis.

S Vaší podporou můžeme zapojit ještě více dětí a projekt rozšířit i o workshopy, umělecké dílny, sportovní kroužek či divadelní kurzy. Děti jsou vděčné za každou příležitost, kdy mohou vyjádřit samy sebe a uniknout tak každodennímu životu.

Blížší informace o činnostech jednotlivých škol zapojených do projektu:
ZŠ Bohumila Hrabala, Praha
ZŠ Závodu míru, Pardubice


%d blogerům se to líbí: