3.3 Pravdivé příběhy

Na tomto místě jsou zveřejněny pravdivé příběhy lidí, kterým naše projekty pomohly a pomáhají. Texty přeložila do českého jazyka Hana Hindráková. Originální anglický text si můžete přečíst na stránkách Fair Kenya (www.fairkenya.wordpress.com).

Příběh Fair Kenya I.

Ahoj. Jmenuji se Kevin Nyabuto a jsem jedním z dětí z centra v Ngandu v Nairobi, které pomáhá dětem, které by mohly skončit na ulici. Je mi deset let a pocházím z rozvedené rodiny. Moje matka nemá práci a všemožně se snaží bojovat o moji budoucnost.

Do centra jsem začal docházet v roce 2007. Je nás tam asi sto dětí, učíme se tam a dostáváme jednou denně ovesnou kaši. Mám svoji školu velmi rád a baví mě dopisovat si s českými dětmi v rámci projektu Watoto kwa watoto. V centru se učíme matematiku, angličtinu, svahilštinu,vědu, dějepis a zeměpis. Snažím se hodně se učit. Mám rád kreslení a cestování.

Příběh Fair Kenya II.

Ahoj. Jmenuji se Peter Martin Wafula a bydlím ve Webuyi v západní Keni. Brzy se plánuji oženit.

K  farmářskému projektu Fair Kenya jsem se připojil v roce 2008, když tu probíhala výstava fotografií o slumech a o dětech ulice. Bylo to pro mě velmi zajímavé, protože jsem o mnohém nikdy neslyšel. Hlavní myšlenkou výstavy bylo povzbudit nás k setrvání na venkově namísto migrace do slumů ve městech.

V rámci farmářského projektu jsem se dozvěděl mnoho o zemědělství a jak si vydělat peníze na živobytí. Pomocí půjčky na hnojivo jsem si mohl zařídit vlastní business, který bych rád příští rok rozšířil.

Díky Fair Kenya jsem teď schopný živit svoji rodinu.

Reklamy

%d bloggers like this: