3.1.2 Podporujeme

Podpora středoškolského studia chlapce Denise Obulla

Obull 2013-06-07_obullDenis je ze západní Keni, je mu 17 let a je druhorozeným dítětem z pěti. Má čtyři sestry. Po té, co jim zemřeli rodiče na AIDS, žijí se svojí osmdesátiletou babičkou. Denis ukončil studium na škole z důvodu nedostatku financí. Během prvních tří let studia patřil k nejlepším 5 ve třídě. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli podpořit Denise ve studiu a uhradit část školného (250$), které mu umožní dokončit čtvrtý ročník. Je to chlapec bystrý a s chutí do života.  (na obrázkul Denis Obull s naším koordinátorem) 
Denis úspěšně dokončil střední školu v roce 2014. Gratulujeme!

Kurz šití pro Lilian Musimbi

Svobodná matka, 28 let, s malou holčičkou žije sama v slumu Kibera v Nairobi. Je bez práce a na živobytí si vydělává příležitostnými pracemi, jako je úklid domácností. V budoucnosti doufá, že bude schopna po absolvování kurzu šití (300$) založit malou šicí dílnu. Ráda by šicí dílnou podpořila i další dívky, aby jim dala šanci živit se jinak, než sexuálními službami, které často vedou k nemocem, nejčastěji AIDS.

Kurz šití pro Sarah Ayuma

Sarah, 21 let, nemá rodiče a životem se protloukala střídavým pobytem u příbuzných, kteří se k ní chovali hrubě. Nyní žije se svoji vdanou sestrou ve slumu Kibera v Nairobi a živí se příležitostnými pracemi, které se čas od času objeví ve slumu. Díky kurzu šití (300$) by se ráda postavila na vlastní nohy a byla tak příkladem a nadějí pro ostatní dívky.

Fotogalerie:
Studentky Lilian a Sarah na kurzu šití.

2013-05-31 šicí kurz 2013-05-31 šicí kurz 2013-05-31 šicí kurz 2013-05-31 šicí kurz

Reklamy

%d bloggers like this: