Ukončení činnosti Fair, z. s.

Milí příznivci Fair, s politováním musíme oznámit, že ke konci roku 2015 spolek ukončuje činnost z osobních důvodů.
Neziskovou organizaci jsme založili v roce 2008, za tu dobu jsme ušli velký kus cesty, zanechali úsměv na mnoha tvářích afrických dětí, otevřeli možnosti mladým lidem a šířili osvětu a dobro kolem nás. Avšak v tomto roce se vedení spolku rozhodlo činnost ukončit. Věřte, že to nebylo lehké rozhodnutí, avšak členové a výkonná rada nejsou schopni organizaci nadále vést, a proto se rozhodli s těžkým srdcem organizaci uzavřít. Mikrokreditové projekty (chov slepic a šicí projekt v západní Keni) poběží dále přes keňskou organizaci Akonya.
Tímto bychom vám rádi poděkovali za veškerou pomoc, finanční podporu a především za důvěru, kterou jste v nás vložili. Veškeré finanční zdroje, které v tuto chvíli činí 54 000 Kč, budou využity na projekty v Africe. Rada se usnesla podpořit organizaci Lékaře bez hranic a věnovat peníze na jejich projekty.
V tuto chvíli jsme najali likvidátora pana Jelínka, který se postará o řádnou likvidaci a legální uzavření organizace. V případě, že byste měli zájem nahlédnout do účetní závěrky, jsme vám plně k dispozici.
Věříme, že vás toto rozhodnutí neodradí od podporování jiné neziskové organizace, protože vaše pomoc rozhodně nebyla zbytečná a bez vás bychom to nikdy nezvládli. Paní Hana Hindráková Mezihoráková, ředitelka sdružení, bude nadále pokračovat v osvětové a publikační činnosti, díky čemuž projekty a zkušenosti Fair budou nadále mezi námi.

%d blogerům se to líbí: