Aktuality z Keni

Děti kreslíV lednu 2010 proběhla výstava v Keni ve vesnici jménem Itibo v místním kostele. Výstava byla zaměřená tématicky na děti žijící na ulici v nairobských slumech a byla v kostele k vidění jeden týden.  

V srpnu 2010 proběhla v Keni další akce pod záštitou projektu Watoto kwa Watoto za účasti českých koordinátorů Děti z nairobských center nakreslili mapy Keni včetně provincií a poté je rozstříhaly podle jednotlivých oblastí. České koordinátorky dovezly výtvory do Čech, kde budou předány základní škole Bohumila Hrabala v Praze, která na projektu spolupracuje. Veselé dopoledne si užili děti, učitelé i čeští a kenští koordinátoři.   

České koordinátorky v Keni naplánovaly další výstavu na téma Streetkids of Kenya a to v české nemocnici v Keni ve vesnici Itibo. Nemocnici založil Aleš Bárta z organizace Adra. Výstava proběhne v polovině příštího roku u příležitosti otevření nového pavilonu.    

U příležitosti návštěvy českých koordinátorek v Keni v srpnu 2010 proběhly dvě schůzky členů partnerské organizace Fair Kenya. Na schůzkách se probíraly již probíhající projekty a také plány nových projektů. Na fotky se můžete podívat ve fotogalerii.

Reklamy

%d bloggers like this: